PodcastyWolfcast

Wolfcast 54: Historie multimédií 1

V dalším díle Wolfcastu se Michal Rybka podívá na historii multimédií.

Dnes považujeme poslech audia a sledování videa na počítačích za normální, ale z historického pohledu se jedná o poměrně novou věc. O tom, že si video ve vysokém rozlišení přehrajeme třeba na mobilu, nebo že poslech MP3 souborů nezatěžuje výkon našich počítačů, si mohli lidé v minulosti nechat jen zdát – a taky na rozdíl od nich už svět audia a videa  vnímáme hlavně jako světy digitální, nikoliv analogové.

PRVNÍ DÍL WOLFCASTU O HISTORII MULTIMÉDIÍ USLYŠÍTE ZDE! (KLIKNĚTE)

V prvním díle se Wolf společně s moderátorem Martinem Vaněm podívají blíže na historii digitálního audia. Proberou se digitálními formáty, vzorkovacími frekvencemi a bitovou hloubkou – a co všechny tyto pojmy vlastně znamenají v praxi pro vaše uši.

Jestli vás povídání zaujalo, poslechněte si Michalův podcast o digitálním audiuhardwarových katastrofáchčeskoslovenských počítačíchvynálezcích a vizionářích nebo o dětských počítačích a Jacku Tramielovi a další Wolfcasty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *