PodcastyWolfcast

Wolfcast 46: Technologické kolapsy 1

Poslechněte si Wolfcast na aktuální téma čipové krize a dalších technologických kolapsů.

Pakliže byste si dnes chtěli koupit Playstation 5 v některém z tuzemských obchodů s elektronikou, máte smůlu. Nejsou na skladě. A do konce roku asi ani nebudou. Je to důsledek aktuální čipové krize, za kterou stojí celá kaskáda událostí – od omezení výroby, přes opatření spojená s Covidem-19, v neposlední řadě též nárůst těžby kryptoměn.

PRVNÍ DÍL WOLFCASTU O TECHNOLOGICKÝCH KOLAPSECH USLYŠÍTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Michal Rybka společně s Martinem Vaněm vás ve společném povídání vezmou ale ještě mnohem dál, než jen k aktuálnímu dění. Technologické krize tu s námi byly, jsou a zřejmě asi ještě budou. V této souvislosti dojde třeba na komentář k historickému problému Y2K, nebo též k jedné sto let v kuse svítící žárovce.

Jestli vás povídání zaujalo, poslechněte si Michalův podcast o digitálním audiu, hardwarových katastrofách, československých počítačích, vynálezcích a vizionářích nebo o dětských počítačích a Jacku Tramielovi a další Wolfcasty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *