PodcastyWolfcast

Wolfcast 44: Komplikovaný svět IBM PC a kompatibilů 1

Michal Rybka v dalším Wolfcastu rozebírá historii IBM PC.

IBM byla díky svému vizionářskému šéfovi Thomasu Watsonovi Jr. energická, dominující a sebevědomá firma. Byl to prototyp úspěšného korporátu – měl vlastní dress code, vlastní školy a dokonce i zpěvník. A třeba vás překvapí, že jejich IBM PC nebylo prvním osobním počítačem.

PRVNÍ DÍL WOLFCASTU O IBM PC USLYŠÍTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Michal společně s Martinem Vaněm připomenou roli Billa Gatese na poli operačních systémů. Ruku v ruce s tím představí i profil Garyho Kildalla a jeho tragickou roli v příběhu historie firmy. První část dvoudílného povídání ukončuje zmínka o BIOS Wars, které měly za následek éru klonů – což pro IBM znamenalo problém.

Jestli vás povídání zaujalo, poslechněte si Michalův podcast o digitálním audiu, hardwarových katastrofách, československých počítačích, vynálezcích a vizionářích nebo o dětských počítačích a Jacku Tramielovi a další Wolfcasty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *