PodcastyWolfcast

Wolfcast 43: Neviditelný svět mikrokontrolérů 2

Pokračování povídání o světě mikrokontrolérů – Michal Rybka a Martin Vaňo vás ve druhém díle provedou konkrétním hardwarem.

Povídání začíná u dobře známé firmy Intel. Osmibitový čip 8085 z roku 1976 se dvěma instrukcemi a napájením pouhých +5V – jak dlouho myslíte, že se asi vyráběl? Možná vás udiví, že poslední kusy sjely z výrobní linky v roce 2000! Mnohé další zajímavosti o 8085 a jiných čipech z dílny Intelu jsou tématem aktuálního Wolfcastu.

DRUHÝ DÍL WOLFCASTU O MIKROKONTROLÉRECH USLYŠÍTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Michal dále zapluje do oceánu mikrokontrolérů, jak sám nazývá portfolio několika desítek firem (!), které čipy produkovaly. Rovněž nám představí průmyslový standard JTAG: specifickou záležitost, o jejíž existenci mají povědomí pravděpodobně jen lidé zasvěcení do světa mikrokontrolérů. Světa, který můžeme označit za vysoce inženýrskou disciplínu.

Jestli vás povídání zaujalo, poslechněte si Michalův podcast o digitálním audiu, hardwarových katastrofách, československých počítačích, vynálezcích a vizionářích nebo o dětských počítačích a Jacku Tramielovi a další Wolfcasty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *