PodcastyWolfcast

Wolfcast 42: Neviditelný svět mikrokontrolérů 1

Kde najdete mikrokontroléry? Všude! Michal Rybka vás provede jejich neviditelným světem.

Mikrokontroléry jsou nejrozšířenějším prvkem kybernetiky dneška. Nemluví se o nich, neví se o nich, ale bez nich by nefungovalo prakticky nic. Dálkový ovladač k vaší TV? Mikrovlnka v kuchyni? Elektronické hračky? Nic by bez nich nešlo použít. Michal Rybka s Martinem Vaněm vás tradičně provedou historií a v detailu objasní, proč a jak moc jsou mikrokontroléry významné.

PRVNÍ DÍL WOLFCASTU O MIKROKONTROLÉRECH USLYŠÍTE ZDE! (KLIKNĚTE)

V první části dvoudílného povídání se mimo historie podíváme i na popis rozdílů mezi mikroprocesorem a mikrokontrolérem, načež se popíší všechna specifika mikrokontrolérů. Od dobře známých procesorů, která máte třeba ve svém počítači, se totiž liší v řadě věcí. Třeba tím, že podporují vyšší rozsah provozních teplot, či že mohou být napojeny na neobvykle komplexní systémy přerušení.

Jestli vás povídání zaujalo, poslechněte si Michalův podcast o digitálním audiu, hardwarových katastrofách, československých počítačích, vynálezcích a vizionářích nebo o dětských počítačích a Jacku Tramielovi a další Wolfcasty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?
Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *