PodcastyWolfcast

Wolfcast 41: Počítače a radiace 2

Poslechněte si druhý, závěrečný díl povídání Michala Rybky o počítačích a radiaci.

Druhý díl Wolfcastu o počítačích a radiaci (první díl poslouchejte zde) zdobí příběh Eugena Sängera, jednoho z nejlepších leteckých a raketových konstruktérů minulého století. Jaký byl jeho přínos pro nacistické Německo a co s ním bylo po válce? Michal Rybka vám jeho životní příběh osvětlí.

DRUHÝ DÍL WOLFCASTU O POČÍTAČÍCH A RADIACI USLYŠÍTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Společně s Martinem Vaněm se Michal podívá na univerzální počítač IBM AP-101 a do detailu rozebere jeho strukturu a vlastnosti. Závěr povídání se přesune k problematice hlubokého vesmíru – aneb jak řešit problém omezeného počtu náhradních dílů v případě eventuální cesty do hlubin kosmu? No, třeba nám pomůže hmyz!

Jestli vás povídání zaujalo, poslechněte si Michalův podcast o digitálním audiu, hardwarových katastrofách, československých počítačích, vynálezcích a vizionářích nebo o dětských počítačích a Jacku Tramielovi a další Wolfcasty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?
Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *