PodcastyWolfcast

Wolfcast 40: Počítače a radiace 1

Vstříc radiaci se v dalším díle Wolfcastu vydává Michal Rybka a Martin Vaňo.

Po povídání o letech na Měsíc ve vesmíru ještě chvíli zůstaneme a v detailu se podíváme na nebezpečí, která vzduchoprázdný prostor skýtá. Kromě normálního slunečního záření zde existuje rovněž hrozba slunečního větru, gama pulzů či magnetických kapes, zachycujících elektricky nabité částice.

PRVNÍ DÍL WOLFCASTU O POČÍTAČÍCH A RADIACI USLYŠÍTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Michal popíše, jak jsou nepříznivými podmínkami ovlivněné počítače a jaké máme možnosti jejich ochrany. Do souvislosti s nimi dá i působení radiace na živé organismy, přičemž vypíchne kvalitativní nadřazenost biorobotů oproti klasickým strojům (pod bioroboty si můžete představit třeba ony nebožáky z řad úklidových čet v Černobylu).

Jestli vás povídání zaujalo, poslechněte si Michalův podcast o digitálním audiu, hardwarových katastrofách, československých počítačích, vynálezcích a vizionářích nebo o dětských počítačích a Jacku Tramielovi a další Wolfcasty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?
Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *