PodcastyWolfcast

Wolfcast 39: Počítače a oheň – ze Země na Měsíc 2

Poslechněte si závěrečný druhý díl Wolfcastu o cestě člověka na Měsíc – řeč bude tentokrát nejen o použitých počítačích, ale i o tom, jakým způsobem se přistávalo, či jaká kosmonautům na cestě hrozila rizika.

Michal Rybka vám v tomto díle svého podcastu přiblíží, jak fungoval naváděcí počítač Apollo Guidance Computer a jakým způsobem jej kosmonauti ovládali. Při té příležitosti samozřejmě neopomene na jednu ze zakladatelek softwarového inženýrství, Margarette Hamiltonovou. Jaké byly její zásluhy na projektu Apollo? Proč dostala nejvyšší civilní státní vyznamenání od někdejšího prezidenta USA Baracka Obamy? A jak je možné, že se objevila jako jedna z figurek speciální edice LEGO? Poslouchejte a dozvíte se víc!

DRUHÝ DÍL WOLFCASTU O POČÍTAČÍCH A OHNI USLYŠÍTE ZDE! (KLIKNĚTE) 

Společně s Martinem Vaněm se Michal vrátí v čase a krok po kroku odhalí, co konkrétně se při Apollu 11 dělo, když kosmonauti přistávali s lunárním modulem na Měsíci. Opakování jednoho příkazu Buzze Aldrina mělo za následek neustálé restarty a samotné přistání i díky tomu bylo riskantním podnikem – reálně totiž hrozilo, že by se z Měsíce nikdo nemusel dostat zpátky na Zemi. O tomhle i o dalších znepokojujících problémech, které lety Apollo postihly, se Michal rozpovídá v závěru podcastu.

Jestli vás povídání zaujalo, poslechněte si Michalův podcast o digitálním audiu, hardwarových katastrofách, československých počítačích, vynálezcích a vizionářích nebo o dětských počítačích a Jacku Tramielovi a další Wolfcasty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *