PodcastyWolfcast

Wolfcast 38: Počítače a oheň – ze Země na Měsíc 1

Že se Američané dostali na Měsíc jako první, ví každý. Michal Rybka vám v dalším Wolfcastu ukáže, jaké počítače právě Američanům umožnily „vesmírný závod“ vyhrát.

V prvním díle povídání o programu Apollo vás Michal společně s Martinem Vaněm uvede do historického kontextu, v jakém myšlenky na dobití Měsíce vznikly. Exponován bude životní příběh Dr. Wernhera von Brauna, německého konstruktéra raket. Ten pracoval nejprve pro nacisty (zkonstruoval nechvalně proslulou raketu V-2), ovšem po skončení války se vzdal Američanům, kteří o jeho schopnostech byli dobře informováni a poskytli mu prostor k rozvíjení kariéry. Během celého projektu Apollo pracoval von Braun pro NASA, přičemž zde vedl vývoj rakety Saturn V.

PRVNÍ DÍL WOLFCASTU O POČÍTAČÍCH A OHNI USLYŠÍTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Povídání pokračuje právě rozborem nosné rakety Saturn V, která měla za úkol kosmonauty z lodi Apollo vynést do vesmíru. Z čeho se skládala, jaké byly jednotlivé stupně výstupu a samozřejmě: jakou výpočetní technikou uvnitř disponovala? O tom všem se dozvíte v závěrečné části prvního dílu povídání o cestě člověka na Měsíc.

HLASUJTE PRO WOLFCAST V ANKETĚ PODCAST ROKU (KLIKNĚTE)

Jestli vás povídání zaujalo, poslechněte si Michalův podcast o digitálním audiu, hardwarových katastrofách, československých počítačích, vynálezcích a vizionářích nebo o dětských počítačích a Jacku Tramielovi a další Wolfcasty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?
Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *