PodcastyWolfcast

Wolfcast 48: Dějiny emulace 1

Michal Rybka vás v prvním díle povídání o emulaci uvede do problematiky a zevrubně pohovoří o Turingově stroji.

Emulace je zásadní, byť často přehlížené téma. Stručně řečeno se jedná o imitaci chování jednoho počítačového systému v jiném počítačovém systému. Michal vám vysvětlí, proč je důležité emulovat a že dnes se tak děje naprosto běžně.

PRVNÍ DÍL WOLFCASTU O EMULACI USLYŠÍTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Společně s Martinem Vaněm vám Michal představí profil Alana Turinga, zakladatele počítačové vědy, bioinformatiky, tvůrce slavného Turingova testu a v neposlední řadě též muže, který prolomil Enigmu. Rovněž se jednalo o tvůrce tzv. Turingova stroje – o co se konkrétně jedná a jakou s ním má spojitost karetní hra Magic: The Gathering? To vše a mnohem více uslyšíte v tomto Wolfcastu.

Odkazy z podcastu:

Seznam emulátorů – https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_computer_system_emulators 

Because Science – https://www.youtube.com/watch?v=pdmODVYPDLA

Jestli vás povídání zaujalo, poslechněte si Michalův podcast o digitálním audiu, hardwarových katastrofách, československých počítačích, vynálezcích a vizionářích nebo o dětských počítačích a Jacku Tramielovi a další Wolfcasty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *