PodcastyWolfcast

Wolfcast 32: Vynálezci a vizionáři

Michal Rybka pátrá po tom, kde končí hranice snění a začíná život skutečného vynálezu a komerčního úspěch. uKdo jsou ti lidé, kteří přivádějí na svět život měnící technologie?

Mnoho ze současných technologických výdobytků vzniklo na území vědecko-fantastické literatury nebo filmu. S něčím přišel spisovatel A. C. Clarke, něco jiného se objevilo ve Star Treku a nakonec i ve skutečnosti. Není problém něco vymyslet ve fikci – problém je, že nikdo neví, za jak dlouho se to stane skutečností. A jestli vůbec. Třeba takovým tabletům to trvalo sotva pár desítek let a telekomunikační satelity byly ještě rychlejší, ale nadsvětelný pohon nebo phasery, na ty zatím stále čekáme. O evoluci tvořivého myšlení s ohledem na technologie uslyšíte jen a pouze ve Wolfcastu.

WOLFCAST O VYNÁLEZCÍCH A VIZIONÁŘÍCH USLYŠÍTE ZDE! (KLIKNĚTE)

V přesahovém a široce rozkročeném Wolfcastu se dostanete do dávné minulosti, ale také k Alanu Turingovi nebo Satoši Nakamotovi, Richardu Feynmanovi, Stevu Jobsovi, lidským počítačům a dalším, uděláte si výlet na hřbitov Googlu a zamyslíte se nad vztahem technické geniality a technickým selháním. Tenhle Wolfcast stojí za to. Věřte nám.

Jestli vás povídání zaujalo, poslechněte si Michalův podcast o hardwarových katastrofách, československých počítačích, antitechnických hnutích nebo o dětských počítačích a Jacku Tramielovi a další Wolfcasty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *