PodcastyWolfcast

Wolfcast 30: Wolfcast: Evoluce ergonometrie a designu

Navrhování strojů pro lidské uživatele sebou vždy přinášelo otázku, jak to udělat, aby se s tím pracovalo dobře. Do problematiky se noří Michal Rybka v dalším podcastu.

Názor inženýrů a konstruktérů na podobu strojů a materiály, ze kterých se mají skládat, se dost často liší od toho, co si myslí nebohý uživatel, když dostane jejich zařízení do ruky. Určitě jste se setkali s gamepady, které se špatně drží anebo jste spekulovali nad tím, proč jsou návrháři od Applu tak zatížení na design. Jaký vztah mezi trojúhelníkem inženýr – designér – uživatel funguje vám popíše Michal Rybka s Martinem Vaněm v třicátém Wolfcastu.

WOLFCAST O ERGONOMETRII A DESIGNU USLYŠÍTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Každý si určitě pamatuje třeba na počítačový design z 90. let minulého století, kdy nejen kancelářím, ale i herním doupatům vévodily „nudné bílé bedny.“ Když jste chtěli přidat třeba paměť, museli jste rozšroubovat kryt a snažit se a) neztratit šroubky, b) neohnout kryt. Od té doby prošly PC skříně vývojem, který společně s designem změnil i jejich funkčnost a uživatelskou obsluhovatelnost. I o tom Michal mluví. Poslouchejte pozorně!

Jestli vás povídání zaujalo, poslechněte si Michalův podcast o hardwarových katastrofách, československých počítačích, antitechnických hnutích nebo o siru Clive Sinclairovi a Jacku Tramielovi další Wolfcasty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *