PodcastyWolfcast

Wolfcast 29: Hardwarové omyly a katastrofy

Michal Rybka vás rozesměje i dojme příběhy vývoje nevydařeného hardwaru a jeho uvedení na trh. Kde mohli inženýři udělat chybu? Poslouchejte Wolfcast!

V minulém díle se Michal s Martinem věnovali chybám, které se přihodily převážně softwarovým inženýrům a jejich produktům. Hardware ale není od chybovosti chráněný. Nejčastější příčinou jeho selhání bývá špatný design, ale o slovo se hlásí také fyzikální, konstrukční, elektronické anebo komunikační, právní, lidské a cenové problémy a spousta dalších. Poslechněte si to!

WOLFCAST O HARDWAROVÝCH OMYLECH USLYŠÍTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Pro příklad stačí sáhnout na začátek 90. let, kdy Sega přichází s vlastní virtuální realitou a Nintendo uvádí své zařízení Virtual Boy. To první prakticky nefungovalo, z toho druhého bylo lidem špatně. Anebo se podívejte, jak na začátku 21. století společnost Nokia tvrdě narazila se svým telefonním mutantem jménem N-Gage. A protože jsme Retro Nation, tak vás Michal vezme i do století devatenáctého a nakouknete do kuchyně slavného vynálezce Charlese Babbage.

Jestli vás povídání zaujalo, poslechněte si Michalův podcast o československých počítačích, antitechnických hnutích nebo o siru Clive Sinclairovi a Jacku Tramielovi další Wolfcasty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *