PodcastyWolfcast

Wolfcast 24: Vaporware II.

Michal Rybka pokračuje v krasojízdě po technologiích, které nebyly. Startuje roku 1991 a prokouše se až do 21. století. Roští je husté!

Retro Nation je nominováno na cenu Křišťálová lupa. Pomozte nám ji získat! Další informace najdete tady. Děkujeme!

Sega VR? To zní dobře! Jenže ohlášena byla roku 1991 a, jak moc dobře víme, v té době nebyla virtuální realita zrovna na špičce. Zjistili to i testeři, kterým se z SVR dělalo špatně a Sega pro jistotu celý projekt zařízla. A tímhle skvělým výkopem Michal Rybka s Martinem Vaněm teprve začínají podivuhodnou cestu, na které potkáte věci jako Apple Interactive Television Box, Action GameMaster, Atari Jaguar VR, Amiga Walker nebo Google Glass a Meizu Zero a spoustu dalších. Možná jste se na ně těšili, možná jste o nich nikdy neslyšeli, každopádně Michal s Martinem vám o nich řeknou všechno.

DRUHÝ WOLFCAST O VAPORWARE USLYŠÍTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Vaporwaru věnovali pánové již předešlý díl, ve kterém se podívali širší definici slova a důvody, které vedou k zrušení oznámeného produktu. Začali Atari 2700 z roku 1981, přešli přes nikdy nerealizované cartridge (to je poklad!), Sinclair LC3 nebo Commodore SX-500 a Atari Panther a spoustu dalších. Troufáme si tvrdit, že po poslechu obou dílů budete odborníci na vaporware! Nikdy nevíte, kdy se to bude hodit 🙂

Jestli vás povídání zaujalo, poslechněte si Michalův podcast o tiskárnách podcast, válkách výrobců procesorů, antitechnických hnutích nebo o dějinách 3D akcelerace a další Wolfcasty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com

Jeden myslel na “Wolfcast 24: Vaporware II.

  • To Michal Rybka – problém s napájecí podložkou od apple, jev rozdílné a oproti mobilním telefonům poměrně vysokému napajecímu napětí o přesném kmytočtu. Nejblíže se tomu přiblížila nabíjecí podložka firmy ZENS, ale i u ní museli nabijení apple watch separovat.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *