PodcastyWolfcast

Wolfcast 23: Vaporware

Michal Rybka vám dokáže, že produktů, které i přes velkolepé oznámení neexistují není málo. Říká se jim vaporware. A dozvíte se o nich všechno!

Retro Nation je nominováno na cenu Křišťálová lupa. Pomozte nám ji získat! Další informace najdete tady. Děkujeme!

Tradičně se mezi vaporware uvádí Duke Nukem Forever, ale tahle hra je diskvalifikována, protože po dlouhém čekání vyšla. Jenže jiné nevyšly a stále nevycházejí – co třeba Half-Life 3? Tak tu můžeme za klidně považovat za softwarové vaporware. Ani toho hardwarového není málo a Michal Rybka se mu v podcastu Wolfcast věnuje od začátku 80. let do současnosti. Dozvíte se o Palm Floeo, Atari 2700 nebo Sega Saturn II, šílených herních cartridgích a spoustě dalších.

WOLFCAST O VAPORWARE USLYŠÍTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Vaporware má obvykle trapně jednoduchá zdůvodnění – vývoj, který nebyl dotažen (ale předčasně oznámen), zastavení ve fázi prototypu nebo odkup firmy, který změnil její směřování. Jen málokdy jde o zlovůli marketingových oddělení nebo samotných výrobců, v každém případě jde však o skvělé příběhy, které stojí za to slyšet.

Jestli vás povídání zaujalo, poslechněte si Michalův podcast o zobrazovačích, antitechnických hnutích nebo o válkách výrobců grafických čipů a další Wolfcasty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *