PodcastyWolfcast

Wolfcast 21: Dějiny 3D akcelerace

Že se to nehýbe a vypadá to ošklivě? Tak to akcelerujeme a to budete koukat! A také poslouchat Michala Rybku na cestě za historií grafiky.

Od armádního využití v první polovině 20. století až ke kartě 3dfx, to je území, na kterém se pohybuje náš hardwarový historik Michal Rybka. Společně s Martinem Vaněm zkoumají, jaké myšlenkové a technologické procesy vedly k tomu, že se během 80. let začaly objevovat 3D hry a v devadesátých, že jsme se radovali z prvních grafických karet pro zobrazení krásných nových 3D světů.

WOLFCAST O DĚJINÁCH 3D AKCELERACE SI POSLECHNĚTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Pakliže Wolfcasty znáte, tak víte, že Michal si připravil řadu zajímavých informací a perliček, které byste se bez důkladného studia nedozvěděli. V opačném případě se nenechte zaskočit tím, že do povídání o vývoji 3D akcelerace zasahují kromě armády i varhany a šicí stroje Singer. Michal se v povídání vrací i k nedávno zesnulému vynálezci Russellu Kirschovi a vydá se na krátkou detektivku za objevením slov „pixel“. Zkrátka, je co poslouchat!

Jestli vás povídání zaujalo, poslechněte si Michalův podcast o procesorových válkách, zobrazovačích nebo antitechnických hnutích nebo o historii tiskáren a další Wolfcasty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *