PodcastyWolfcast

Wolfcast 20: Historie tiskáren

Je plná špionážních akcí tahle historie tiskáren a elektronických psacích strojů. Příběhy hardwaru z 20. století nepřestávají překvapovat!

„Když jsi byl chudý, měl jsi devíti jehličkovou tiskárnu, když bohatý, tak čtyřiadvaceti jehličkovou.“ Taková pravda o minulosti zazní, když se Michal Rybka naplno ponoří do rozboru jehličkových tiskáren OKI, Hewlett-Packard nebo IBM a Epson a dalších. Historie tisku na počítači ale není jen o počtu jehliček, technologie pro tisk informací na papír byla vždy ceněná, rozvíjená a hojně využívaná i zneužívaná státní propagandou a tajnými službami. Michal nám tisk představuje v souvislostech, které byste nečekali.

WOLFCAST O HISTORII TISKU SI POSLECHNĚTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Nechybí ani zastavení u ryze českých tiskáren. Někteří si možná pamatují tiskárnu Gamacentrum, která měla k tisku připravené 2 jehličky a za necelých 5000 korun československých dokázala tisknout až 25 znaků za sekundu. A samozřejmě musí dojít řeč i na kutilské zjevení Alfi ze stavebnice Merkur, které dokázalo tisknout klidně s fixou namísto jehliček. Jako obvykle stojí poslech za to.

Jestli vás povídání zaujalo, poslechněte si Michalův podcast o procesorových válkách, zobrazovačích nebo antitechnických hnutích nebo o vizionáři Douglasu Engelbartovi a další Wolfcasty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com

2 komentáře: „Wolfcast 20: Historie tiskáren

  • Safra ….já měl BT100 aneb jeden splašený hřebík ….

    Reagovat
  • Další za naprosto skvělé řady podcastů. Díky pánové a na další povídání o šikovném bastlení za socíku se těším.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *