PodcastyWolfcast

Wolfcast 17: Uživatelská rozhraní I.

Zapojovali jste banány? Věděli jste, proč se chybovost označuje za bug? I to se dozvíte od Michala Rybky v podcastu věnovanému uživatelskému rozhraní.

Kdo si pamatuje, jak bušil do příkazové řádky MS-DOSu (nebo to ještě dělá!), tak víceméně ví, co je to uživatelské rozhraní. Počítači (respektive programu) tak říkáte, co má udělat a on vám to zpátky potvrzuje tím, že funguje. Nebo ne. Takových způsobů určitě dovedete vyjmenovat hodně, ale teprve s Michalem jako průvodcem zjistíte, o jak komplikovaný problém jde.

WOLFCAST O UŽIVATELKSÉM ROZHRANÍ SI POSLECHNĚTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Michal s Martinem se věnují především evoluci uživatelského rozhraní, tudíž jdou od Apolla (toho, co přistálo na Měsíci) až po Steva Jobse, GEOS pro Commodore 64, Workbench (chválíme Amigu!) a Atari (ano, bude se mluvit o Falconu) dál, až skoro do současnosti. O žhavé současnosti a budoucnosti se dozvíte příště.

Jestli vás povídání zaujalo, poslechněte si Michalův podcast o poslední míli, zobrazovačích nebo antitechnických hnutích nebo o vizionáři Douglasu Engelbartovi a další Wolfcasty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com

Jeden myslel na “Wolfcast 17: Uživatelská rozhraní I.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *