PodcastyWolfcast

Wolfcast 16: Augmentace Douglase Engelbarta a technooptimismus

Michal Rybka s Martinem Vaněm se vypravují do života jednoho z praotců počítačů, vynálezce a konstruktéra Douglase Engelbarta, který pevně věřil technologiím.

Douglas Engelbart je nejčastěji označován za vynálezce počítačové myši. Jeho zásluhy na počítačové historii jsou však mnohem rozsáhlejší. Přispěl k rozvoji grafického uživatelského rozhraní a kolaborativního softwaru, který známe také jako groupware. Engelbartovy vize a realizace byly inspiraci mnohým, není proto divu, že posbíral v průběhu svého života řadu ocenění. Roku 1997 to byla třeba Turingova cena, která je udělována od roku 1966 Association of Computer Machinery.

WOLFCAST O DOUGLASU ENGELBARTOVI SI POSLECHNĚTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Michal s Martinem se následně vydají směrem k technooptimismu a vysvětlí svůj pohled na věc. Jako obvykle jde o podcast narvaný zajímavými informacemi až po okraj!

Michal nedávno probral třeba rozvoj I/O, poslední míli, zobrazovače nebo antitechnická hnutí.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *