PodcastyWolfcast

Wolfcast 14: Historie zobrazovačů

Michal Rybka nás přesvědčí, že i něco tak samozřejmého jako monitor muselo ujít dlouhou cestu, než… No, než jsme se na něj mohli dívat!

Zobrazovač neboli displej dnes nikdo nepovažuje za něco extra. Prostě se na to díváme a ono to ukazuje to, co potřebujeme. Evoluce je, samozřejmě, trochu komplikovanější. Po cestě k současnému stavu jsou zastávky s názvy jako CRT, PDP nebo VFD, což jsou zkratky technologií, které pomáhaly v průběhu uplynulých dekád s informováním uživatelů o tom, co se v elektronice děje. V některých případech je historie pěkně šokující. Třeba ta, která se odehrála roku 1927, kdy Oleg Losev přišel s LED, jen to bylo až moc brzy a ve špatné době. Nejen o této kapitole z dějin zobrazovačů vám bude vyprávět Michal Rybka.

WOLFCAST O HISTORII ZOBRAZOVAČŮ SI POSLECHNĚTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Anebo další historický špek: Roku 1969 podpořila společnost Xerox založení inkubátor a akcelerátor PARC, který měl za úkol vynalézat a zlepšovat technologie. Mezi mnohými nápady měl například elektroforetické displeje. Ty se staly předskokany toho, čemu říkáme dnes elektronický papír. Co to znamená? Že současnost a budoucnost se píše v minulosti, ať chcete nebo ne. Pěkné poslouchání přejeme!

A kdybyste to nevěděli, Michal nedávno probral třeba myši, paměti a rozvoj I/O nebo Poslední míli.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *