PodcastyWolfcast

Wolfcast 13: Poslední míle

Tak se říká poslednímu úseku, kterým vede internet z ústředny do vašeho domu. A je to pěkně problematický úsek, jak vám vysvětlí Michal Rybka!

Přenosová rychlost a způsob posílání dat jsou jen dva z mnoha problémů, se kterými se potýkaly všichni předchůdci internetu i internet samotný. Dokud byla komunikace uzavřená na armádní nebo univerzitní pracoviště, dalo se to ještě ustát, ale s rozšiřováním modemů a vytáčeného připojení začalo být jasné, že se musí změnit celá veřejná datová infrastruktura. Zejména ta poslední míle, tedy jak dostat signál k uživateli, ta všechny pěkně potrápila. Vydáte se na ní v tomto Wolfcastu.

WOLFCAST O POSLEDNÍ MÍLI SI POSLECHNĚTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Michal Rybka jako obvykle připravil průřez uplynulými dekádami, aby co nejlépe vysvětlil rychlost technologické evoluce, která se připojení týká. Jinak byste si taky mohli myslet, že domácí internet tu byl vždycky. Zároveň se Michal dotýká i slepých cest, které nikam nevedly a specifické situaci v České republice ovládané monopolním Telecomem a jeho brutálně drahými poplatky za telefonní impulzy při používání modemu pro připojení přes telefonní linku.

A kdybyste to nevěděli, Michal nedávno probral třeba grafické karty, myši, paměti a rozvoj I/O.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com

Jeden myslel na “Wolfcast 13: Poslední míle

  • Super Wolfcast. Poprosím viac podcastov s Michalom Rybkov.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *