NewsPodcastyWolfcast

Wolfcast 102: Generační příprava – jak se IT učí a jak se inkorporuje ve společnosti? 2

Je tady druhý díl Wolfcastu na téma výuky IT!

Diskutujeme o postavení počítačů v historii a jak se jejich vnímání vyvíjelo od 50. let až do současnosti, od jejich považování za symbol pokročilé vědy po vznik subkultur spojených s technologiemi. Vysvětlujeme, jak starší generace často zaostávají v porozumění IT oproti mladším, a navrhujeme víceúrovňový přístup k IT vzdělávání, zahrnující od základních dovedností až po hluboké znalosti IT.

PODCAST SI MŮŽETE POSLECHNOUT NA SPOTIFY (KLIKNĚTE!)

Dále rozebíráme matematické fundamenty potřebné pro porozumění IT, od základní matematiky po speciální matematické koncepty. Nakonec se zabýváme i dalšími aspekty spojenými s IT, jako jsou společenské, etické a bezpečnostní otázky.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor

Spotify

Apple Podcasts

Google Podcasts

Overcasts

Pocket Casts

Radio Public

RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace

RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem, hrami a lidskými dějinami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *