PodcastyWolfcast

Wolfcast 10: Historie myší

Michal Rybka popisuje dlouhé putování myší k dnešní podobě na našich stolech. Přehmaty a veselé historky? Všechno uslyšíte!

Že na ně budeme mluvit, ukazovat nebo jen upřeně hledět? Přesně tak si představovali ovládání počítačů autoři vědecko fantastické literatury ještě v dobách, kdy psali na elektrických psacích strojích. Ovládání něčím, čemu se říká myš, to je ani nenapadlo. A dlouhou dobu to nenapadlo ani samotné inženýry, kteří počítače dělali. Z jakého popudu se koncept myši zrodil a kolik iteracemi prošel, to vám poutavě odvypráví Michal Rybka.

WOLFCAST O HISTORII MYŠÍ SI POSLECHNĚTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Michala ve studiu doplní Martin Vaňo, herní návrhář a pedagog Západočeské univerzity v Plzni. Martin je dalším přírůstkem do party Retro Nation a slýchat ho budete pravidelně právě ve Wolfcastech. Ty mají ještě jednu změnu – stejně jako ostatní podcasty. Zvuk. Nové studio má mnohem lepší zvukové parametry (kterým jsme notně pomohli akustickou izolací) a náš soundguru Michal přesně věděl, jak s nimi pracovat. Užijte si proto nového moderátora s novým zvukem a napište nám, jak se vám to líbilo!

A kdybyste to nevěděli, Michal nedávno probral třeba procesory, paměťová média, grafické karty a klávesnice.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com

3 komentáře: „Wolfcast 10: Historie myší

  • Díky za skvělý díl. Kluci, „propili“ jste někde opravdu speciálky pro CAD, třeba – 3Dconnection ( https://www.3dconnexion.cz/products/spacemouse.html ). Které se vyrábí a prodávají. Je mi líto, že trackbally fakticky zmizeli.
    Píši pravou, myš vlevo, perfektní ergonomie :-). Sehnat myš, jež pasuje do levé ruky je peklo, většinou skončím o obyčejné symetrické :-(. Dlouho jsem měl dvoukolečkovou od A4 (WOP-35 tuším). Drátěná myš má ultimátní výhodu – po kabelu se dá najít i když ji člověk zahází papíry 😉

    Reagovat
  • Pingback: Wolfcast 14: Historie zobrazovačů

  • Pingback: Wolfcast 13: Poslední míle

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *