PodcastyTalk to...

V Talk to si povídáme s Ondřejem Trhoněm

Nejen o dokumentární hře popisující konec 2. světové války v Československu povídal Ondřej Trhoň z Charles Games.

Novinář, vývojář, autor podcastů. Denním chlebem je pro Ondřeje Trhoně práce na historickém interaktivním dokumentu Svoboda 1945, který se nachází na obtížně definovatelném poli serious games, tedy „závažných her.“ Že to nemusí být nuda a jak se pracuje s nedávnou českou historií, to je těžištěm našeho dalšího Talk to. Dostaneme se ale i jinam – třeba k nezávislým hrám, nahlížení na herní produkci jako takovou, anebo k hernímu vzdělávání na vysokých školách. 

POVÍDÁNÍ S ONDŘEJEM TRHONĚM SI POSLECHNĚTE ZDE! (KLIKNĚTE)

A teď trochu osobněji. Tady Pavel. Ondřeje sleduji už nějaký čas. Nepřestává mě fascinovat jeho balancování na pomezí akademického světa a mainstreamové zábavy, jeho schopnost provokace i tolerance, upřímnost i trocha té intelektuální přezíravosti. Také proto jsem ho pozval do studia – abych konečně pochopil, o co mu jde. Jestli jsem se to dozvěděl, to nevím. Ale vím, že to bylo velmi inspirativní a doufám, že bude i pro vás.

Podcastový seriál Talk to… je prostorem pro lidi, kteří hry vyvíjejí, mají o nich co říci, ale zároveň se dokáží rozkročit i do jiných oborů a směrů. Je to případ Martina Schovance, Jindry Skeldala, Lukáše Macury nebo Honzy Orny a Petra Bulíře, kteří v něm již seděli. Pakliže vy sami máte favorita, kterého byste rádi slyšeli, dejte nám to vědět v komentářích!

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Talk to… a podcastech Retro Nation

Cyklus Talk to… je povídáním nejen s vývojáři, kteří se otiskli do historie vývoje videoher v České republice. Pavel Dobrovský si s hosty povídá nejen o vývoji jejich starých hitů, ale i o životě, vesmíru a vůbec. 

Talk to… vychází nepravidelně. Na Retro Nation najdete ještě hardwarové Wolfcasty novináře Michala Rybka a Retro Noty o herní hudbě od hudebního publicisty Jardy Konáše. Obvykle 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí. 

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *