NewsPodcastyTalk to...

Talk to o výtvarném řešení her s Lukášem Medkem

Lukáš Medek v českém herním vývoji působí již dlouhou dobu. Jako výtvarník je autorem grafické podoby her především od CBE Software, tedy J.U.L.I.A.: Among the Stars a Someday You‘ll Return.

Vedle toho se podílel na Last of Oricru, řadě menších projektů a v současnosti funguje jako výtvarný ředitel ve studiu PixelAnt Games. V podcastu pro Retro Nation vysvětloval, jakým způsobem grafika pro hry vzniká, jaké triky se na hráče používají a takké, co všechno se vlastně do herní grafiky počítá. 

PODCAST TALK TO S LUKÁŠEM MEDKEM POSLOUCHEJTE ZDE! (KLIKNĚTE)

A pak všechny další reality. Lukáš je lektorem pro zájemce o pozici na grafiky. Setkává se s běžnými problémy, které pomáhá studentům řešit. I k tomu se v našem povídání dostane. 

Podcastový seriál Talk to… je prostorem pro lidi, kteří hry vyvíjejí, mají o nich co říci, ale zároveň se dokáží rozkročit i do jiných oborů a směrů. Je to případ Jirky Pavlovského, Mikoláše Tučka nebo PJ Strnada a Kuby Dvorského, kteří v něm již seděli. Pakliže vy sami máte favorita, kterého byste rádi slyšeli, dejte nám to vědět v komentářích!

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Spotify
Anchor
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Talk to… a podcastech Retro Nation

Cyklus Talk to… je povídáním nejen s vývojáři, kteří se otiskli do historie vývoje videoher v České republice. Pavel Dobrovský si s hosty povídá nejen o vývoji jejich starých hitů, ale i o životě, vesmíru a vůbec. 

Další podcasty Retro Nation:

Wolfcast novináře Michala Rybka o historii (nejen) herního hardwaru.

Retro Noty hudebního publicisty Jardy Konáše o herní hudbě.

Svorky ve kterých hodinu rozebíráme jednu novou hru.

Podcasty vycházejí pro patrony vždy v neděli. V pondělí vychází zdarma pro všechny.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *