NewsPodcastyTalk to...

Talk to… Autor Vietcongu Jarek Kolář

Tajemství Oslího ostrova a Vietcong jsou pokládány za důležité tituly tuzemské herní historie. Každá hra sice z jiného důvodu, ale obě mají stejného autora – Jarka Koláře.

Ten se do vývoje vrhnul už na střední škole v první polovině 90. let minulého století a od 2D adventur se propracoval až k 3D světům a spolupráci s Petrem Vochozkou a Illusion Sooftworks (Hidden & Dangerous, Mafia). Právě s ním spojil své studio Pterodon a poskytnul tak základ pro 2K Czech. O všech těchto hrách, událostech, ale také o svých aktuálních názorech na herní svět povídá Jarek v našem podcastu.

PODCAST TALK TO S JARKEM KOLÁŘEM POSLOUCHEJTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Jarka trvalo dostat do studia Retro Nation pěkných pár let. Nakonec se to podařilo, mimojiné i kvůli tomu, že měl Jarek pracovní cestu z Brna do Prahy. 

Podcastový seriál Talk to… je prostorem pro lidi, kteří hry vyvíjejí, mají o nich co říci, ale zároveň se dokáží rozkročit i do jiných oborů a směrů. Je to případ Kuby Dvorského (zakladatel studia Amanita), Lukáše Medka (výtvarník Someday You‘ll Return), Jindry Skeldala (autora Bran Skeldalu) a dalších, kteří v něm již seděli. Pakliže vy sami máte favorita, kterého byste rádi slyšeli, dejte nám to vědět v komentářích!

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Spotify
Anchor
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Talk to… a podcastech Retro Nation

Cyklus Talk to… je povídáním nejen s vývojáři, kteří se otiskli do historie vývoje videoher v České republice. Pavel Dobrovský si s hosty povídá nejen o vývoji jejich starých hitů, ale i o životě, vesmíru a vůbec. 

Další podcasty Retro Nation:

Wolfcast novináře Michala Rybka o historii (nejen) herního hardwaru.

Retro Noty hudebního publicisty Jardy Konáše o herní hudbě.

Svorky ve kterých hodinu rozebíráme jednu novou hru.

Podcasty vycházejí pro patrony vždy v neděli. V pondělí vychází zdarma pro všechny.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *