NewsPodcastyRetro noty

Retro noty 81: Upíři ve videohrách 1 – od Castlevanie po Legacy of Kain

Upíři jsou ikonické hororové a popkulturní postavy. Logicky se tak objevují i ve videohrách.

Upíři někde jen dobarvují děj, jindy na nich stojí celý titul. Vzhledem k tomu, že byli v popkultuře už desítky let a další stovky jsou součástí lidové slovesnosti, do herního průmyslu pronikly už na konci 70. let v éře němých textovek.

PODCAST SI MŮŽETE POSLECHNOUT NA SPOTIFY (KLIKNĚTE!)

Jak se rozvíjela herní branže, docházelo na větší a výpravnější upíří kousky. Castlevania, Blood Omen, řada her se slavným hrabětem Drakulou v hlavní roli. Až na výjimky měly společné prvky: hororovou atmosféru, potemnělé prostředí a taktéž soundtrack inspirovaný klasickými upířími filmy. Začátky tohoto fenoménu od samého herního pravěku do roku 1999 mapujeme v tomto podcastu Retro noty. A pokračování do současnosti už na nás cení zoubky v dalším dílu.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *