PodcastyRetro noty

Retro noty 77: Hudba z Marsu – hry zasazené na rudou planetu

Naše sousední planeta Mars vždycky fascinovala snílky. Básníky, spisovatele, malíře, kohokoliv, kdo tvořil. A platí to i pro herní vývojáře, kteří na Mars zasazovali své tituly prakticky od vzniku herního průmyslu. Některé marťanské hry jsou dnes už přes čtyřicet let staré.

Od samotného herního pravěku přes zlatou éru marťanských her v devadesátkách až po současnost, kdy Mars slouží třeba jen jako jedna epizoda ve výpravném putování galaxií, na to vše se podíváme v tomto dílu podcastu Retro noty. Dojde na kultovní i neznámé tituly, pozoruhodné hry i kuriozity, které vešly do historie jako příklad, jak se to opravdu nedá dělat. Vítejte na rudé planetě, výprava začíná!

PODCAST SI MŮŽETE POSLECHNOUT NA SPOTIFY (KLIKNĚTE!)

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *