NewsPodcastyRetro noty

Retro noty 75: Kai Rosenkranz – skladatel zásadních her Piranha Bytes

Když se řekne Gothic, řada hráčů hned zjihne nostalgií. Není divu, tato série, a zejména její první díl, jsou kult. Autorem hudby do všech tří her i následného duchovního pokračovatele Risen je Kai Rosenkranz, který během své kariéry prošel zajímavou tvůrčí proměnou.

RETRO NOTY POSLOUCHEJTE ZDE! (SPOTIFY)

Hudbu do prvního dílu Gothic složil v pouhých dvaceti letech a následně měl díky pokračováním našlápnuto k tomu, aby se stal etablovaným autorem epických fantasy soundtracků. Jenže právě to on nechtěl, raději si dal na několik let pauzu, aby se následně vrátil jako autor úplně jiné hudby, než na jakou jsme u něj byli zvyklí. Velmi zajímavý Rosenkranzův tvůrčí přerod mapuje tento díl podcastu Retro noty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *