PodcastyRetro noty

Retro noty 73: Křesťanské hry

Vánoční svátky přímo vybízí k tomu, abychom se podívali na historii specifického žánru křesťanských her. Ty totiž k herní branži patří od samých začátků, byť narozdíl od klasického trhu s ním fungovaly spíš souběžně, často včetně vlastní obchodní distribuce.

Čím to? Křesťanské hry se totiž snažily nikoliv konkurovat, ale být přímo alternativou k řadě úspěšnějších titulů. Často šlo o laciné klony všeho možného, od Maria po Doom, a kromě důrazu na biblické příběhy nenabízely nic zajímavého. Ale ono to k vysokým prodejům leckdy stačilo. Našly se ovšem skutečně zajímavé kousky, a i na ty v tomto dílu podcastu Retro noty dojde.

RETRO NOTY O KŘESŤANSKÝCH HRÁCH POSLOUCHEJTE ZDE! (ANCHOR.FM)

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *