PodcastyRetro noty

Retro noty 64: Hudba z her s Vetřelci a Predátory

Aliens vs. Predator a spousta dalších soundtracků z her na motivy Vetřelců, Predátora nebo obojího dohromady.

Nový film ze série Predátor se blíží. Jmenuje se Prey a premiéru si odbude na streamovacích službách. Je to ideální chvilka připomenout si, že Predátor je tu s námi i celé roky v podobě různých videoher a když se řekne Predátor, jedním dechem napadne člověka i Vetřelec. Protože crossover hry Vetřelců a Predátorů si můžete zahrát už přes třicet let.

PODCAST SI MŮŽETE POSLECHNOUT NA ANCHOR.FM (KLIKNĚTE!)

Pojďte se s námi vypravit až do herního pravěku, kdy první licencované vetřelčí hry připomínaly Pac-Mana. Postupně si projedeme historii titulů vycházející z obou filmových sérií i crossoverů a možná budete překvapeni, co všechno pod značkami Vetřelec, Predátor nebo Vetřelec vs. Predátor vlastně vyšlo. Občas to bude horor, občas barevný úlet. A dojde samozřejmě i na kultovní a zlomovou hru Aliens vs. Predator z roku 1999. O tom všem si popovídáme v tomto dílu podcastu Retro noty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Retro noty vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídají s hardwarovým Wolfcastem novináře Michala Rybka. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *