PodcastyRetro noty

Retro noty 62: Historie kolejnicových stříleček

Vložit minci, připravit, zamířit, pal! Jarda Konáš představuje soundtracky z her, kde akce neutichá.

Rail-shootery neboli kolejnicové střílečky jsou specifický žánr, jehož popularita se pohybuje ve vlnách. Zlatou éru zažil v éře arkádových heren, mimo ně už obliba velmi záležela na tom, jak moc se dařilo hratelnost stavící na světelné pistoli portovat na domácí počítače a konzole. Něco dopadlo skvěle, něco mizerně, klinickou smrtí si ale prošly rail-shootery okolo roku 2000.

RETRO NOTY O RAIL-SHOOTERECH USLYŠÍTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Tehdy se žánr změnil po obsahové stránce, navíc přístupnost domácího hraní postupně zavírala jednu arkádovou hernu za druhou. Přesto se i v pozdějších letech objevily čisté kolejnicové střílečky jak ze zlatých časů žánru, u kterých šlo zavzpomínat na starou dobrou hratelnost a zároveň si ji užít v aktuální technické podobě. A po celou tu dobu, od konce osmdesátek až do současnosti, provázela rail-shootery specifická hudba, která se v jiných hrách až na výjimky nedala slyšet. O tom všem je tento díl podcastu Retro noty. Taste světelné pistole, jízda začíná…

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Retro noty vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídají s hardwarovým Wolfcastem novináře Michala Rybka. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *