PodcastyRetro noty

Retro noty 61: Jazzový saxofonista Norihiko Hibino

Poslechněte si Retro noty o japonském jazzmanovi Norihiko Hibinovi.

Existuje řada her, které vychází jen na japonském trhu a v zahraničí je znají jen fajnšmekři a fanoušci žánru. Norihiko Hibino je skladatel, který v drtivé většině případů skládal právě pro japonské hry a hráči ve zbytku světa se seznámili jen se zlomkem jeho práce.

RETRO NOTY O NORIHIKO HIBINOVI USLYŠÍTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Platí to například o sérii Metal Gear Solid nebo hře Ninja Blade, ale jeho dílo stojí za zmínku i celkově. Hibino je totiž originální tím, že jde původně o jazzmana s hudebním vzděláním, který se do herní branže dostal až s odstupem, když mu bylo sedmadvacet let. Jazz v sobě nikdy nezapřel a souběžně s hudbou pro hry natáčí i jazzové desky. Do herních soundtracků zároveň svou lásku k jazzu dokáže dostat alespoň přes svůj milovaný saxofon. Proto si jeho unikátní tvorba zaslouží aktuální díl pořadu Retro noty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Retro noty vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídají s hardwarovým Wolfcastem novináře Michala Rybka. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *