PodcastyRetro noty

Retro noty 60: Japonské horory

Průřez hrůzostrašnými soundtracky z her země vycházejícího slunce vám přináší Jarda Konáš.

Japonský horor je fenomén sám o sobě. V něčem se výrazně odlišuje od západních hororů, v něčem naopak dokázal Hollywood i globální popkulturu přirozeně obohatit. Videohry v tomto ohledu zůstaly trochu pozadu, první pokusy a čistě japonské horory se objevily až na konci osmdesátých let. O to víc ale žánr s následujícími roky košatěl a i když do světa pronikly hlavně známé série jako Resident Evil nebo Silent Hill, japonský trh byl a dodnes zůstává v tomto ohledu mnohem rozmanitější.

RETRO NOTY O JAPONSKÉM HORORU USLYŠÍTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Nová hra Ghostwire Tokyo sice není hororový titul, ale hráče tak pečlivě seznamuje s prvky japonského hororu, že přišel ideální čas podívat se tomuto žánru na zoubek. Respektive jeho muzice, která je místy typicky japonsky vtipná a divoká, místy naopak děsivá tak, že si ji v noci před spaním raději nepouštějte. Kdo ví, co všechno číhá v temnotách…

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Retro noty vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídají s hardwarovým Wolfcastem novináře Michala Rybka. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *