PodcastyRetro noty

Retro noty 57: Hudba herních olympiád

Jak se skrz historii vyvíjela hudba v herních verzích zimních a letních olympijských her vám představí Jarda Konáš.

Historie videoher navázaných na olympiádu sahá až do samých počátků herního průmyslu. Zprvu arkádové hříčky v devadesátkách přerostly v kompilace miniher a postupně se staly nedílnou součástí olympijského marketingu, resp. drahé sportovní licence, kdy se častokrát spíš dojila značka než abychom hráli zajímavý titul.

RETRO NOTY O OLYMPIJSKÉ HUDBĚ USLYŠÍTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Tak jako kolísala úroveň olympijských videoher, tak kolísala kvalita jejich hudebního doprovodu. Někdy soundtrack předběhl dobu, někdy naopak s vyplazeným jazykem klusal pozadu, ale prakticky v každé olympijské videohře je o čem vyprávět a co si poslechnout. Pojďme se proto za historií olympijských videoher ohlédnout, protože tak, jako jde o specifický žánr, svým způsobem potřebuje i specifický hudební doprovod.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Retro noty vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídají s hardwarovým Wolfcastem novináře Michala Rybka. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *