PodcastyRetro noty

Retro noty 45: Videoherní sideman Cris Velasco

Jarda Konáš vám představí profil dalšího význámého skladatele videoherní hudby.

Cris Velasco je chlapík, s jehož tvorbou jste se už bezpochyby setkali. Podílel se na God of War, Fortnite, Overwatch, Starcraft 2, Bloodborne, Mass Effect 3 a řadě dalších her. Jenže jeho příběh je trochu jiný, než bývá zvykem. Velasco je totiž týmový hráč, autor, který má svůj styl, ale zároveň je zvyklý pokorně hrát zadanou roli v týmu.

RETRO NOTY O CRISU VELASCOVI USLYŠÍTE ZDE! (KLIKNĚTE)

O málo hrách tak můžeme říct, že jsou čistě Velascova práce, protože jeho úkol byl často dodat hrám nikoliv ústřední motiv, ale epičnost, neměl vyrážet dech melodiemi, ale vtahovat hráče atmosférou. Proto na hrách pracoval často v týmu dvou, tří, ale někdy i sedmi skladatelů, kteří se starali o zbytek. V jazzu se tomuto typu muzikantů, bez kterých se žádná hvězda neobejde, ale zůstávají v jejím stínu, říká sidemani. A Velasco je takový videoherní sideman, který si zaslouží v Retro notách své čestné místo.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Retro noty vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídají s hardwarovým Wolfcastem novináře Michala Rybka. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *