PodcastyRetro noty

Retro noty 43: Hudba hokejových her

Jarda Konáš se po fotbalovém speciálu ohlíží za historií hokejových her a rozebírá jejich zvuk a hudební doprovod.

Historie hokejových her je dlouhá jako historie videoher samotných. Zprvu šlo o jednoduché hry, které se daly snadno naprogramovat i rozchodit na tehdejších přístrojích, a proto můžeme první hokejovou hru dohledat i v dávných 70. letech. Ovšem až nástup domácích konzolí nastartoval popularitu hokejových her do podoby, která dnes nemá obdoby. Prakticky každá konzole,která vás napadne, měla svou hokejovou hru.

RETRO NOTY O HOKEJOVÝCH HRÁCH USLYŠÍTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Tak, jako se vyvíjel žánr, vyvíjel se i jeho hudební doprovod. Od jednoduchého pípání přes chiptuneové melodie až po licencované hity, to všechno zkrátka k virtuálnímu hokeji patří. A právě na tento fenomén se zaměříme v tomto díle podcastu Retro noty. Zavažte si brusle, jde se na led!

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Retro noty vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídají s hardwarovým Wolfcastem novináře Michala Rybka. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *