PodcastyRetro noty

Retro noty 42: Hudba série Resident Evil

Jarda Konáš neohroženě vstupuje mezi zombíe z kultovní série Resident Evil. Bohatá retrospektiva představuje soundtracky z celé historie této značky.

Série Resident Evil je tu s námi už čtvrt století. Za tu doby vyšlo osm dílů plus široká řada spinoffů, kterých by se dnes jeden možná nedopočítal. A tak, jako se od sebe lišily jednotlivé hry zpracováním i žánry, tak se lišil jejich hudební doprovod. Soundtracky do Resident Evil her skládalo bez přehání několik desítek tvůrců a každý se s úkolem vytvořit napínavou a nervy drásající muziku popasoval po svém.

RETRO NOTY O HUDBĚ V SÉRII RESIDENT EVIL USLYŠÍTE ZDE! (KLIKNĚTE)

A právě fenoménu hudby ze série Resident Evil se budeme věnovat v tomto díle Retro not. Dojde na klasiku i nečekané kousky, mohutné orchestrální kompozice i úplně splašené kakofonie zvuků, které vešly do historie jako jeden z nejhorších herních soundtracků všech dob. Fakt. I takový zářez má na kontě série Resident Evil. Pojďte si její hudební historii projít s námi.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?
Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Retro noty vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídají s hardwarovým Wolfcastem novináře Michala Rybka. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *