PodcastyRetro noty

Retro noty 41: Jeff van Dyck a jeho tvorba

Veterán herních soundtracků Jeff van Dyck skládá hudbu už skoro tři desítky let. Průřez jeho portfoliem připravil Jarda Konáš.

Jeff van Dyck je spjatý hlavně se značkou Total War, jelikož složil hudbu pro velkou část této legendární strategické série od studia Creative Assembly. Ale tenhle chlapík byl vždycky tak trochu samorost, který si dokázal prosadit svou. Minimálně během svých začátků v herní branži mu prošla paličatost, se kterou by dnes narazil. Ale tehdy to bylo bez výjimky ku prospěchu věci: herní sérii Fifa dodal evropský feeling, NHLku zase industriální syrovost a skrze Need for Speed prozkoumával možnosti rodící se adaptivních herních soundtracků.

Dnes si van Dyck plní sny stárnoucího úspěšného skladatele: bubnuje v kapele, sem tam složí nějakou muziku do indie her, ale tak intenzivně jako v minulých dvou dekádách už se herní kompozici bohužel nevěnuje. Vzhledem k tomu, co má za sebou za zářezy, je to škoda, ale i tak za sebou zanechal v herní hudbě nesmazatelnou stopu. A právě o ní jsou tyto Retro noty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?
Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Retro noty vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídají s hardwarovým Wolfcastem novináře Michala Rybka. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *