PodcastyRetro noty

Retro noty 38: Hudba Richarda Josepha

Skládal hudbu pro Moonstone, Cadaver, Mega Lo Mania, Cannon Fodder 2 Oblivion a desítky dalších. K Richardu Josephovi vás vezme na návštěvu Jarda Konáš.

Richard Joseph je jeden z těch herních skladatelů, jejichž práce prostě nejde napodobit. Dlouho před zrodem videoherní zábavy se věnoval muzice a v 70. letech minulého století měl slušně našlápnuto k tomu stát se jednou z hudebních hvězd – kapela mu slušně šlapala a měl smlouvu s labelem, o čemž se řadě muzikantů ani nesnilo. Přesto se rozhodl slibně rozjetou kariéru opustit a rovnýma nohama skočil do velmi nejisté rodící se videoherní branže, která tehdy měla málo společného se současným herním průmyslem a ještě méně toho měla společného se zázemím hudební scény.

RETRO NOTY O HUDBĚ RICHARDA JOSEPHA POSLOUCHJTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Ale právě to Josepha lákalo. Přinesl zkušenosti, které chtěl zužitkovat na neprobádaném území a povedlo se mu to na výbornou – kvůli svým kontaktům dokázal tehdejší významné hudebníky zapojit do spolupráce na videohrách způsobem, který po něm už žádný jiný herní skladatel nezopakoval. A ačkoliv se postupem času jako řada jiných kolegů od kompozice přesunul k techničtější stránce videoherního zvuku a produkci, zanechal po sobě řadu soundtracků, které ve své době posouvaly hranice videoherní hudby. Tak si je pojďme připomenout v podcastu Retro noty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Retro noty vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídají s hardwarovým Wolfcastem novináře Michala Rybka. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *