PodcastyRetro noty

Retro noty 36: Hubda Winifred Phillipsové

LittleBigPlanet, Assassin‘s Creed, God of War a o spoustě dalších soundtracků od americké skladatelky vám poreferuje Jarda Konáš v jediném českém podcastu o herní hudbě.

Stačilo pár týdnů a Winifred Phillipsová se prý naučila hrát na jakýkoliv nástroj. V tom se neliší od mnoha jiných multi instrumentalistů, které tahle planeta nosí. Phillipsová ale takovým způsobem zazářila už na základní škole. Střih. Její jméno je uváděné pod sountracky ke hrám ze série LittleBigPlanet, God of War nebo Assassin‘s Creed a Borderlands. I když se věnovala primárně herní práci, stihla pracovat i na řadě filmů, třeba na třetím Shrekovi nebo Speed Racer. O její životní cestě a kvalitní hudbě vám povypráví Jarda Konáš.

RETRO NOTY O HUDBĚ WINIFRED PHILLIPSOVÉ POSLOUCHJTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Řada ocenění dokládá, že Phillipsová má stále co říci i dnes. Za hudbu pro Spyder a Sackboy: A Big Adventure z minulého roku si odnesla už dvě ocenění Global Music Award. K slávě pomáhá i druhým. Pravidelně radí začínajícím skladatelům na serveru Gamasutra.com a o přístupu k herní hudbě jí dokonce vyšla kniha.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Retro noty vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídají s hardwarovým Wolfcastem novináře Michala Rybka. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *