PodcastyRetro noty

Retro noty 23: Stopy Ennia Morriconeho ve hrách

Nedávná smrt legendárního skladatele Ennia Morriconeho připomněla, jak obrovsky ovlivnil filmový western. Dokázala se ale jeho filmová práce promítnout i do videoherní oblasti?

Možná se budete divit, ale ač se Ennio Morricone nikdy na žádné hře nepodílel, jeho tvůrčí rukopis je stejně ve hrách zasazených do prostředí divokého Západu cítit výrazně. Nebylo to sice hned, chiptunové melodie se musely držet trochu jiných postupů, ale maestrovo dílo do videoher nakonec stejně proniklo. A právě o vývoji hudby ve westernových hrách je dnešní díl. Od prvních textovek po Red Dead Redemption 2, od Outlaws na Commodore 64 po Outlaws od Lucasarts, všechno si společně prosvištíme a vzdáme tak hold jak kovbojkám, tak maestrovi Morriconemu.

RETRO NOTY O STOPÁCH ENNIA MORRICONEHO VE HRÁCH SI POSLECHNĚTE ZDE! (KLIKNĚTE!)

Protože, co si budeme povídat, když jednou skládáte hudbu k filmům režiséra Segia Leoneho, třeba k Tenkrát na západě, Hodný, zlý a ošklivý, Pro hrst dolarů, Mé jméno je Nikdo nebo Pro pár dolarů navíc, tak se stanete inspiračním zdrojem pro desítky až stovky dalších (nejen) skladatelů. Možná vás to při poslechu povídání Jardy Konáše až překvapí!

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru. a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *