PodcastyRetro noty

Retro noty 21: Jack Wall – Stavař dirigentem

Vyzbrojen zkušenostmi ze spolupráce s Johnem Calem, Davidem Byrnem a Patti Smithovou, pustil do našich uší hudbu v Mass Effect, Myst a dalších hitech.

Narodil se ve Phonenixville v americké Pensylvánii asi čtyřicet let před tím, než se město začalo ekonomicky zvedat na nohy. Jacka Walla to táhlo nejprve k stavebnictví, jenže ani ta hudba mu nebyla cizí a nakonec jako zvukový mistr podílel na nahrávkách slavných rockerů. Koncem 20. století začal pracovat na hrách, kromě kompozice se staral i o produkci a rozvoj oboru videoherní hudby.

RETRO NOTY O HUDBĚ JACKA WALLA SI POSLECHNĚTE ZDE! (KLIKNĚTE!)

Wall se proslavil jako skladatel pro některé hry ze série Myst, Mass Effect nebo Call of Duty: Black Ops, Jade Empire nebo Lost Planet. Nejen, že umí hudbu psát a dokonce do notového zápisu (to není zdaleka tak běžné, jak byste čekali), Wall se podílí i na aranži orchestru a dokáže celé hudební těleso dirigovat a následně posoudit technické kvality nahrávky. To je i mezi univerzálními herními skladateli dost dobrý výkon. Však ti to poslechněte!

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru. a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *