PodcastyRetro noty

Retro noty 19: Mick Gordon – Kytarista z Doom

Mick Gordon byl už před Doom dobře znám fanouškům závodních a akčních her. Jak mu to v nich hrálo, to vám poví Jarda Konáš.

Need for Speed: Shift, Real Racing, Shift 2 nebo Killer Instinct – to jsou tituly, ve kterých si Australan Mick Gordon hledal své místo na hudebním slunci. Že vlastní styl nakonec nalezl, to podporuje odvaha vzít do ruky devítistrunnou kytaru a napálit to s ní lidem přímo do uší v Doom z roku 2016. A nesmíme zapomínat ani na Wolfenstein: The New Order, ve které nechal Gordon soundtrack nahrát s pomocí dobových nástrojů! Tenhle skladatel je zkrátka někým, koho byste měli znát.

RETRO NOTY O HUDBĚ MICKA GORDONA SI POSLECHNĚTE ZDE! (KLIKNĚTE!)

Jarda se v podcastu nebojí ani zabrousit na hádku Gordona a společnosti Bethesda z posledních měsíců. Ústředním tématem rozepře je Doom: Eternal, pro kterou Gordon skládal hudbu. Podle některých nedopadla tak úplně dobře. Skladatel shazuje vinu na producenty, ti obviňují skladatele a zřejmě to celé dopadne neslavně. Jarda Konáš vám o tom poví víc. Nebojte se zaposlouchat!

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru. a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com

Jeden myslel na “Retro noty 19: Mick Gordon – Kytarista z Doom

  • Zlatý Doom 1a2 tohle neoretro 2016 i 2019 jde mimo mne i v hudebním projevu :/

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *