PodcastyRetro noty

Retro noty 17: David Whittaker a jeho tvorba

Ve stínu thatcherismu se zrodil hudebník, který nepatrně přispěl k rockové hudbě a výrazně k osmibitovým kompozicím.

Nejslavnější hrou s Whittakerovou hudbou je bezesporu Shadow of the Beast na Amigu, zapsal se však desítkami doprovodů k osmibitovkám, především na Commodore 64. Glider Rider nebo Armageddon Man oceňují znalci jako klenoty osmibitové hudby pro zvukový čip SID, hned vedle Roba Hubbarda (věnovali jsme se mu ve čtvrtých Retro notách). Vedle toho se Whittaker pokusil proniknout na pole rockové hudby, to se ovšem nepodařilo. O Whittakerově hudebním odkaze vás v Retro notách bude informovat generál retro hudby, Jarda Konáš.

RETRO NOTY O HUDBĚ DAVIDA WHITTAKERA SI POSLECHNĚTE ZDE! (KLIKNĚTE!)

Whittaker se podílel na řadě moderních soundtracků, například pro Wing Commander: Heart of Tiger na PlayStation nebo pro sérii Madden. Po osmi letech práce pro Electronic Arts se na 13 let zabydlel ve zvukovém oddělení studia Traveller‘s Tale (hry s tématikou Lego) a od roku 2017 se věnuje zvukařině na volné noze. Jako poslední profesionální zápis má v životopise pozici sběrače vzorků pro severoirskou zdravotní firmu.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru. a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com

2 komentáře: „Retro noty 17: David Whittaker a jeho tvorba

  • Děkuji. Pamatuji, když vyšla hra a kamarád zdůraznil že hudbu dělal David Whittaker :-). Shadow of The Beast měla dokonalou muziku.

    Reagovat
  • Hodil by se nejaky seznam skladeb z podcastu at si clovek muze udelat playlist treba na Spotify.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *