PodcastyRetro noty

Retro noty 15: Hudba ve strategiích IV.

V posledním díle hudební návštěvy strategického žánru se Jarda Konáš překlopí do 21. století s Dawn of War nebo Shogun a dalšími!

Při poslouchání čtvrtého dílu o hudbě ve strategiích (první díl, druhý a třetí díl) vás možná překvapí známá jména. Například Frank Klepacki nebo Jeremy Soule – ti mají místa v soundtrackové síni slávy zaručena. Jarda od nich pustí Earth 2150 a Dawn of War. U toho druhého měl dokonce ve scénáři napsáno „Oblivion hadr“ – takže to musí stát za to!

POKRAČOVÁNÍ RETRO NOT O HUDBĚ VE STRATEGIÍCH SI POSLECHNĚTE ZDE! (KLIKNĚTE!)

Vedle těchto dvou borců poznají vaše uši hudbu Jeffa van Dycka z Shogun: Total War, Andrease Waldetofta pro Europa Universalis nebo Roberta L. Euvina pro Stronghold další. Jména, říkáte, která zapomenete hned po dočtení těchto řádek? Možná. Myslíme si ale, že po poslechnutí ukázek z jejich tvorby si možná najdete celá alba a vychutnáte si jejich skvělou práci od začátku do konce. A přesně to je jeden z účelů Retro not: Představovat, inspirovat a pomáhat vám hledat něco zajámavého a nového – i když jsme Retro nation!

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru. a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *