PodcastyRetro noty

Retro noty 14: Hudba ve strategiích III.

Fantasy i válečné, tahové i artillery, budovatelské i ničitelské, prostě hudba ze strategií s Jardou Konášem.

Musíme se přiznat k očividnému: Jardu ta hudba ze strategií nějak chytla. V prvním díle se pokusil naslouchat prvním strategiím, ale bylo to poněkud primitivní, a tak ve dvojce pootočil vašimi slechy k melodičtějším legendám jako Dune 2, Warcraft nebo Total Annihilation a Age of Empires. V třetím díle už se náš retro DJ úplně urval ze řetězu a pustí vám zvuky Scorched Earth a skladby ze SimCity 2000, Worms, Civilizace nebo Jagged Alliance 2 a dalších.

POKRAČOVÁNÍ RETRO NOT O HUDBĚ VE STRATEGIÍCH SI POSLECHNĚTE ZDE! (KLIKNĚTE!)

Strategické hry jsou zkrátka plné hudby. Není se čemu divit. Vzpomeňte si, co většinou při hraní slyšíte: střelbu nebo zvonění mečů, chroptění a nadávání a „zase práce?“ od dělníků a přehnaně natěšené potvrzení příkazů k napochodování do nepřátelské palby od vašich vlastních vojáků. Za chvíli z toho člověku praská hlava, proto je zapotřebí pouštět nějakou hudbu, která zvukový prostor vyplní něčím melodickým a hezkým. A přesně to naplní i vás při poslouchání Retro not.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru. a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com

Retro noty 14: Hudba ve strategiích III.

Jeden myslel na “Retro noty 14: Hudba ve strategiích III.

  • hudba z c&c je super, byla myslim si vic vyrazna nez v jinych hrach. pro me je nej tiberun sun, melodie z nejsou jsou jak stroj casu 😀

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *