PodcastyRetro noty

Retro noty 13: Hudba ve strategiích II.

Každý generál potřebuje motivační hudbu. A jaká hrála od Duny 2 až po Dungeon Keeper, to vám pustí Jarda Konáš!

Zatímco v prvním díle se Jarda pohyboval v prehistorii RTS, ve které bylo místo především pro komplexní systémy a jednoduchou grafiku, ale prakticky žádnou hudbu, v díle druhém je to již o hodně lepší. S Dunou 2 od studia Westwood přichází Frank Klepacki, skladatel, který dal hudbu i sérii Command & Conquer a řadě dalších titulů. Právě Klepacki dokazuje, že hudba k RTS patří a jeho kolegové to potvrzují v titulech jako Warcraft, Starcraft, Total Annhilation nebo Age of Empires. Jak zněly všechny tyhle klasiky, to si připomeňte nebo objevte v Jardově perádním povídání. Ať se hezky poslouchá!

POKRAČOVÁNÍ RETRO NOT O HUDBĚ VE STRATEGIÍCH SI POSLECHNĚTE ZDE! (KLIKNĚTE!)

Na Dungeon Keeper pochopitelně také dojde a uslyšíte hudbu i z dalších her. U řady z nich si možná nevybavíte, že vůbec nějaký hudební doprovod měly. O to zajímavější je vracet se v poslechu zpátky a srovnávat tehdejší ozvučení se současnými tituly, anebo prostě a jednoduše nechat hudbu vyvolávat vzpomínky. Nemáte z nich chuť si znovu některé ty kousky zahrát? My ano!

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru. a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com

Jeden myslel na “Retro noty 13: Hudba ve strategiích II.

  • Tenhle díl se mi velmi líbil. Předchozí, tedy první díl na o hudbě ve strategiích, mi přišel příliš strohý a cítil jsem z něj jisté zklamání. V tomto díle to ale Jarda Konáš napravil a já si nadšeně poslechl další skvělý díl o hudebním podkresu ve hrách…

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *