NewsPodcastyRetro noty

Retro noty 103: Moderní arkádové automaty

Arkádové automaty jsou ikonické přístroje provázející nás už od herního pravěku. V kolika filmech už jsme viděli děti, teenagery i dospělé řádit v arkádových hernách? Prsty na nohou ani rukou by nám nejspíš nestačily. Často se říká, že s příchodem domácího hraní padla na arkády krize, ale opak je pravdou. Fungují dál a lákají nové a nové generace hráčů, aby vhodili pár mincí.

I dnes si můžeme zahrát arkády včetně moderních titulů i posledních dílů klasických sérií. TIme Crisis, House of the Dead, Street Fighter… a nabídka je mnohem širší. Existují arkádové Halo, Mario Kart nebo třeba „západní“ taneční Dance Dance Revolution. O všech zmíněných kouscích, a nejen o nich, bude řeč v aktuálním díle podcastu Retro noty.

PODCAST SI MŮŽETE POSLECHNOUT NA SPOTIFY (KLIKNĚTE!)

Pojali jsme jej jako takového průvodce tím zajímavějším v současných arkádových hernách, na které můžete přes léto či během dovolené snadno narazit. Tak vzhůru do poslechu a určitě pak nějaký automat vyzkoušejte, zlatá éra arkád je sice pryč, ale pořád umí zabavit!

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář a spisovatel Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru, autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakryPříběh písně a také autorem úspěšného knižního thrilleru Město v mlze.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *