PodcastyTalk to...

Poslechněte si podcast Talk to s Honzou Šídlem o Artformer

Jak se dělá nezávislá hra Artformer v českém prostředí, to je hlavní téma povídání s Honzou Šídlem, který patří k nové vlně tuzemských herních autorů.

Artformer? Není to tak těžké – umění a skákačka dohromady. V tomto případě to znamená, že se Honza Šídlo nechal inspirovat historickými výtvarnými technikami a dělá podle nich hru s DNA Prince of Persia (té jsme se také věnovali). Stylizace do pravěkých jeskynních čmáranic, egyptských maleb nebo řecké dekorativní výzdoby a dalších vypadá v pohybu velmi atraktivně, jenže vývoj takové hry? Ten tak jednoduchý nebude. Honza proto povídá nejen o inspiraci, ale také o svých zkušenostech a vizi, kterou následuje.

PODCAST TALK TO… HONZA FRIX ŠÍDLO SI POSLECHNĚTE ZDE! (KLIKNĚTE!)

A teď trochu osobně. Hlásí se vám Pavel. Honzovu práci sleduji již delší dobu a stejně tak dlouho trvalo, než ve mně uzrálo přesvědčení, že u mikrofonu série Talk to v Retro Nation mají své místo i mladí tvůrci. Jejich pohled na herní minulost je pro mě (a doufám, že i pro vás) dost zajímavý. Je v něm vidět, do jaké míry minulost – v případě Artformer tedy nejen ta nedávná herní, ale i ta starověká – formuje tvůrčí herní současnost. Tak si to užijte!

Podcastový seriál Talk to… je prostorem pro lidi, kteří se pohybují kolem herního vývoje a novinařiny. O hrách umí mluvit, zároveň se dokáží rozkročit i do jiných oborů a směrů. Je to případ Jakuba Dvorského, Jindry Skeldala, Jana Kavana nebo Honzy Orny a Petra Bulíře, kteří v něm seděli v minulých měsících. Pakliže vy sami máte favorita, kterého byste rádi slyšeli, dejte nám to vědět v komentářích!

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Talk to… a podcastech Retro Nation

Cyklus Talk to… je povídáním nejen s vývojáři, kteří se otiskli do historie vývoje videoher v České republice. Pavel Dobrovský si s hosty povídá nejen o vývoji jejich starých hitů, ale i o životě, vesmíru a vůbec.

Talk to… vychází nepravidelně. a Retro Nation najdete ještě hardwarové Wolfcasty novináře Michala Rybka a Retro Noty o herní hudbě od hudebního publicisty Jardy Konáše. Obvykle 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *